Naciśnij CTRL –  aby pomniejszyć Naciśnij CTRL – aby pomniejszyć Naciśnij CTRL + aby powiększyć Naciśnij CTRL + aby powiększyć
Kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze” z filmami z moich przyrodniczych eskapad po Polsce
Kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze” z moimi filmami z przyrodniczych eskapad po Polsce

„Podróże Bliskie Naturze” na YouTube

Internet odgrywa w naszym codziennym życiu coraz większą rolę, a jego znaczenie oraz wpływ na postrzeganie świata systematycznie rośnie. Jeszcze dekadę temu sieć służyła głównie do komunikacji i wyszukiwania informacji, natomiast dzisiaj umożliwia wszechstronne dzielenie się swoim dorobkiem z ludźmi praktycznie z całego świata. Idąc z duchem czasów uruchomiłem kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze”, gdzie co pewien czas zamieszczam własne filmy podróżnicze o tematyce przyrodniczej i turystycznej, głównie z wojaży po Polsce. Aby odwiedzić mój kanał wystarczy kliknąć na widget YouTube umieszczony w prawym górnym rogu strony. Zapraszam :)


W trakcie nagrywania audycji na temat mojej wyprawy na Alaskę w Radiu „Nowinki” (fot. Łukasz Kondraciuk)

O wyprawie na Alaskę w radiu i telewizji

Odkąd pojawiam się w różnych częściach Polski z prelekcjami podróżniczymi oraz wystawą fotograficzną na temat mojej wyprawy na Alaskę dosyć często zdarza się, że na wernisaże przyjeżdżają reporterzy lokalnych gazet oraz przedstawiciele telewizji lub radia, którym z przyjemnością – aczkolwiek nie bez pewnej dawki tremy – udzielam wywiadów. Zgodnie z trendami panującymi obecnie w mediach wywiady są zazwyczaj krótkimi, nieraz wręcz błyskawicznymi rozmowami mającymi stworzyć atrakcyjny news. Czasami jednak zdarza się, że dostaję do swojej dyspozycji nieco więcej antenowego czasu i wtedy nareszcie mogę trochę „poszaleć”, czyli swobodnie rozgadać się na temat dzikiej przyrody, fotografii oraz podróżowania, w tym zwłaszcza mojej trzymiesięcznej wyprawy na Daleką Północ. Choć wystąpień dla mediów mam już na koncie całkiem sporo tylko część stacji radiowych zgodziła się udostępnić na mojej stronie nagrania wywiadów, które zamieszczam poniżej.

Wywiady i audycje radiowe

Wywiad dla lokalnej rozgłośni Radio Ziemi Wieluńskiej, poświęcony wyprawie na Alaskę i prelekcji dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wieluniu, przeprowadzony w dniu 28 września 2017 r. (1 minuta)

Wywiad dla lokalnej rozgłośni Radio Opatów w Ostrowcu Świętokrzyskim, poświęcony wyprawie na Alaskę oraz wystawie zdjęć „Alaska – piękno dzikiej natury”, przeprowadzony w dniu 16 maja 2014 r. (4 minuty)

Wywiad dla lokalnej rozgłośni Radio Park w Kędzierzynie-Koźlu, poświęcony wyprawie na Alaskę oraz prelekcji, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, przeprowadzony w dniu 26 listopada 2013 r. (5 minut)

Wywiad na antenie opolskiego Radia Plus poświęcony wystawie fotograficznej „Alaska – piękno dzikiej natury” oraz prelekcji, które odbyły się w dniu 24 sierpnia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu (3 minuty)

Audycja „Prosta droga do kariery” na antenie akademickiego Radia Nowinki, poświęcona wyprawie na Alaskę oraz napisanym na ten temat dwóm książkom, wyemitowana w dniu 14 czerwca 2012 r. (32 minuty)

Wywiad na antenie krakowskiego Radia Plus, poświęcony wyprawie na Alaskę oraz prelekcji, która odbyła się w dniu 11 czerwca 2012 r. w Klubie Podróżników „Śródziemie” (7 minut)

Audycja ekologiczna „Zielony Telefon” w Radiu Katowice, poświęcona wyprawie na Alaskę oraz wystawie fotograficznej „Alaska – piękno dzikiej natury”, wyemitowana we wrześniu 2010 r. (7 minut)


Wywiad udzielany regionalnej telewizji w Opolu po wernisażu wystawy (fot. R. Mielnik, MBP Opole)
Wywiad udzielany regionalnej telewizji w Opolu po wernisażu wystawy (fot. R. Mielnik, MBP Opole)

Wywiady telewizyjne

W kwietniu 2018 r. zostałem zaproszony do udziału w czwartej edycji Festiwalu Podróżniczego „Za Horyzontem”. Tuż przed swoim wystąpieniem na temat wyprawy na Alaskę udzieliłem wywiadu telewizji internetowej prowadzonej przez Miejski Dom Kultury w Częstochowie: Festiwal Podróżniczy „Za Horyzontem”. W grudniu 2014 r. udzieliłem krótkiego wywiadu telewizji internetowej Polkowickiego Centrum Animacji Kultury na temat wyprawy na Alaskę: PCAiTV. W maju 2014 r. zostałem zaproszony jako prelegent na obchody Dni Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim, których XI edycja została poświęcona amerykańskim parkom narodowym. Była to dla mnie świetna okazja do promowania Alaski, m.in. na antenie lokalnej telewizji OstrowiecTV (materiał o Alasce zaczyna się od 2:20 minuty). Pod koniec listopada 2012 r. miałem przyjemność gościć w Muzeum Regionalnym „Dom Grecki” w Myślenicach, gdzie zostałem zaproszony na prezentację slajdów z wyprawy na Alaskę. Spotkanie nagrywała Telewizja „Myślenice iTV” (materiał o Alasce zaczyna się od 5:42 minuty).