Sebastian Bielak - Podróż po Alasce

Naciśnij CTRL –  aby pomniejszyć Naciśnij CTRL – aby pomniejszyć Naciśnij CTRL + aby powiększyć Naciśnij CTRL + aby powiększyć
Widok kanału „Podróże Bliskie Naturze” na YouTube z filmami z moich przyrodniczych wojaży

„Podróże Bliskie Naturze” na YouTube

Internet odgrywa w naszym codziennym życiu coraz większą rolę, a jego znaczenie i wpływ na postrzeganie świata wciąż rośnie. Jeszcze dekadę temu sieć służyła głównie do komunikacji i wyszukiwania informacji, natomiast dzisiaj umożliwia wszechstronne dzielenie się swoim dorobkiem z ludźmi z całego świata. Idąc z duchem czasów uruchomiłem swój kanał YouTube, gdzie co pewien czas będę zamieszczał filmy podróżnicze o tematyce przyrodniczej i turystycznej (jakość HD). Nagrania można obejrzeć klikając bezpośrednio na ikonki filmów, które znajdują się na dole strony lub łącząc się z YouTube poprzez widget umieszczony w prawym górnym rogu strony.

W trakcie nagrywania audycji o wyprawie na Alaskę w Radiu „Nowinki'' (fot. Łukasz Kondraciuk)

O Alasce w radiu i telewizji

Odkąd pojawiam się w różnych częściach Polski z prelekcjami oraz wystawą fotograficzną o Alasce dosyć często zdarza się, że na wernisaże przyjeżdżają reporterzy lokalnych gazet oraz przedstawiciele telewizji lub radia, którym z przyjemnością – aczkolwiek nie bez pewnej dawki stresu – udzielam wywiadów. Zgodnie z trendami panującymi obecnie w mediach wywiady są zazwyczaj krótkimi, wręcz błyskawicznymi rozmowami mającymi stworzyć atrakcyjny news. Czasami jednak zdarza się, że dostaję do swojej dyspozycji nieco więcej antenowego czasu i wtedy nareszcie mogę trochę „poszaleć”, czyli swobodnie rozgadać się na temat dzikiej przyrody, fotografii oraz podróżowania, w tym zwłaszcza mojej trzymiesięcznej wyprawy na Alaskę. Choć wystąpień dla mediów mam już na koncie całkiem sporo tylko kilka stacji radiowych zgodziło się udostępnić swoje nagrania, które zamieszczam poniżej.

Audycje radiowe

Wywiad dla lokalnej rozgłośni Radio Opatów w Ostrowcu Świętokrzyskim poświęcony wyprawie na Alaskę oraz wystawie zdjęć, 16 maja 2014 r. (4 minuty)

Wywiad dla lokalnej rozgłośni Radio Park w Kędzierzynie-Koźlu poświęcony wyprawie na Alaskę, 26 listopada 2013 r. (5 minut)

Wywiad na antenie opolskiego Radia Plus poświęcony wystawie fotograficznej "Alaska – piękno dzikiej natury", 24 sierpień 2012 r. (3 minuty)

Audycja „Prosta droga do kariery" na antenie akademickiego Radia Nowinki poświęcona Alasce, mojej wyprawie i napisanym na ten temat książkom, 14 czerwca 2012 r. (32 minuty)

Wywiad na antenie krakowskiego Radia Plus poświęcony Alasce oraz wyprawie w ten odległy zakątek świata, 11 czerwca 2012 r. (7 minut)

Audycja ekologiczna „Zielony Telefon” w Radiu Katowice poświęcona wyprawie na Alaskę oraz wystawie fotograficznej, wrzesień 2010 r. (7 minut)


W trakcie udzielania krótkiego wywiadu jednej z regionalnych telewizji (fot. Rafał Mielnik, MBP Opole)
W trakcie udzielania krótkiego wywiadu jednej z regionalnych telewizji (fot. R. Mielnik, MBP Opole)

Wywiady telewizyjne

W grudniu 2014 r. udzieliłem krótkiego wywiadu telewizji internetowej Polkowickiego Centrum Animacji Kultury na temat mojej wyprawy na Alaskę: PCAiTV. W maju 2014 r. zostałem zaproszony jako prelegent na obchody Dni Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim, których XI edycja została poświęcona amerykańskim parkom narodowym. Była to dla mnie świetna okazja do promowania Alaski, m.in. na antenie lokalnej telewizji OstrowiecTV (materiał o Alasce zaczyna się od 2:20 minuty). Pod koniec listopada 2012 r. miałem przyjemność gościć w Muzeum Regionalnym „Dom Grecki” w Myślenicach, gdzie zostałem zaproszony na prezentację swoich slajdów z wyprawy na Alaskę. Spotkanie nagrywała Telewizja Powiatowa „Myślenice iTV” i dzięki uprzejmości jej redaktora p. Bartosza Cwynara udostępniam nagranie: Myślenice iTV. W styczniu 2011 r., w wieczornym wydaniu Kroniki emitowanym przez Telewizję Kraków, ukazała się relacja z wernisażu wystawy fotograficznej o Alasce w Dworku Białoprądnickim wraz z krótkim wywiadem ze mną. Nagranie jest dostępne w zasobach archiwalnych Telewizji Kraków (materiał o Alasce zaczyna się od 5:10 minuty): Kronika Krakowska.